GT a NASCAR Whelen Euro Series!

General Tire bude oficiálním partnerem NASCAR Whelen Euro Series.

Od roku 2019 se General Tire stává dodavatelem pneumatik pro všechny vozy NASCAR Whelen Euro Series – závodní pneumatika je vytvořena tak, aby splnila vysoká očekávání týmů NASCAR Whelen Euro Series

Hannover, Říjen 2018.
Od příštího roku bude značka General Tire oficiálním partnerem NASCAR Whelen Euro Series a bude dodávat pneumatiky pro všechny týmy v seriálu. Jako exkluzivní dodavatel pneumatik poskytne General Tire slick (hladké) a wet (pneu určené na mokrou vozovku) verze nového modelu NWES GT ve velikosti 11.5/ 27.5 R15 pro přední i zadní kola.

"NASCAR Whelen Euro Series a General Tire jsou ideálními partnery, a to nejen kvůli společné americké tradici" říká nadšený Guy Frobisher, Senior Project Manažer General Tire v Evropě. „Je to fantastická příležitost představit naši značku v tomto vzrušujícím a rychle se rozvíjejícím motosportu. Navíc, naši inženýři v U.S. vyvinuli závodní pneumatiku, která slibuje splnění vysokých očekávání týmů."

"Jsme hrdí a šťastní z tohoto dlouhodobého partnerství s General Tire, celosvětově vedoucí značkou. Šestiletý závazek demonstruje důvěru NASCAR Whelen Euro Series a jeho potenciál. S General Tire sdílíme stejně silnou touhu dále rozvíjet Euro NASCAR a propagovat značku General Tire skrze Evropu. Za méně než 10 let se stala NWES jedním z nejatraktivnějších závodů v Evropě s více než 30 vozy na startovním roštu, desítkami tisíc fanoušků na tribunách a velmi silným partnerstvím s předními světovými společnostmi podporujícími Euro NASCAR. Toto je další velký krok vpřed pro seriál, jehož limity jsou nedozírné!" řekl president NASCAR Whelen Euro Series, Jerome Galpin.

NASCAR Whelen Euro Series pochází z USA a jezdí se už od roku 1948. Konstrukce všech vozů je identická, jsou poháněné motorem Chevrolet V8 o výkonu 450 koní přes čtyřstupňovou manuální převodovku na zadní nápravu. Piloti nemají k dispozici žádné elektronické pomůcky. Jediné, co se liší, je vzhled karoserie vozů. Týmy mají na výběr z modelů Chevrolet SS, Chevrolet Camaro, Ford Mustang nebo Toyota Camry.