Testování Altimax One v Portugalsku

Testování Altimax One v Portugalsku

Nedávno jsme se v Portugalsku zúčastnili představení a testování nejnovější řady pneumatik značky General Tire - Altimax One a Altimax One S. Na akci dorazilo více než 160 hostů z celé Evropy, kteří mohli osobně otestovat vlastnosti nejnovějších produktů General Tire na klikatých portugalských silnicích s překrásným výhledem na krajinu i moře.

Po otestování můžeme potvrdit, že osobní silniční pneumatiky Altimax One i Altimax One S poskytují opravdu maximální jistotu při průjezdy zatáčkami, spolehlivé brzdění na suchých i mokrých vozovkách a zvýšenou přilnavost za mokra. Co nelze opomenout byl i vysoký jízdní komfort.

Altimax One je vybaven třídrážkovým dezénem navrženým tak, aby poskytoval řidiči přesné ovládání a bezpečné brzdění na suché silnici. Velký počet záběrových hran poskytuje řidičům zvýšenou trakci a jistotu za mokra, když se povětrnostní podmínky zhorší. Během fáze uvádění na trh bude Altimax One k dispozici ve 12 rozměrech pro ráfky od 15 palců, včetně rozměru pro populární kompaktní modely, jako je VW Polo.

Altimax One S je dezén se čtyřmi drážkami, který je navržen tak, aby vyhovoval vyšším výkonům a aby se zajistilo lepší rozptýlení vody při vyšších rychlostech. Altimax One S bude zpočátku dostupný ve 37 rozměrech pro ráfky od 15 do 20 palců a pokrývá velké množství typů vozidel od kompaktních až po středně velké modely s vysokým výkonem, včetně oblíbených modelů jako je Mercedes-Benz třídy C. Další rozšiřování sortimentu bude probíhat do roku 2020 a 2021.

Pneumatiky Altimax One a One S jsou schváleny do rychlosti až 300 km/h a zaručují naprostou jistotu jízdy v zatáčkách a za velké rychlosti. Altimax One & Altimax One S nabízí vylepšené EU štítky v rámci celé řady, přičemž většina rozměrů dosahuje hodnocení B pro přilnavost za mokra a C pro valivý odpor.

Jak Altimax One, tak Altimax One S jsou vybaveny jedinečným indikátorem nerovnoměrného opotřebení VAI a indikátorem nutnosti výměny pneumatik RTM.